POI6-images-4

Dôveryhodná cesta kybernetickej ochrany? To je Veeam. Aké má vylepšenia?

Spoločnosť Veeam Software, líder v oblasti Data Protection a Ransomware Recovery, oznámila aktualizáciu platformy Veeam Data Platform 23H2, obsahujúcu novú verziu Veeam Backup & Replication™ v12.1. Oznámenie bolo zverejnené na októbrovom globálnom VeeamON Resiliency Summit 2023. Aktualizácia Veeam Data Platform 23H2, postavená na princípoch zabezpečenia dát, obnovy dát a slobody dát, obsahuje pokročilejšie zabezpečenie dát, detekciu malvéru, automatickú obnovu a funkcie hybridného cloudu, ktoré umožňujú zachovať fungovanie podnikov v podmienkach rastúceho počtu ransomvéru a iných kybernetických útokov.

„Kyberzločinci sú čoraz inteligentnejší a zameriavajú sa špeciálne na zálohovanie,“ upozorňuje Danny Allan, technický riaditeľ spoločnosti Veeam. „Správa Veeam 2023 Ransomware Trends Report ukazuje, že 93 % útokov ransomvéru sa zameriava na zálohy, pričom 75 % tých útokov je aspoň čiastočne úspešných. Útočníci sa zameriavajú na zálohy, pretože ak sa hekerom podarí vymazať alebo zašifrovať záložné dáta, je pravdepodobnejšie, že organizácia zaplatí výkupné.

Odborníci na IT a kybernetickú bezpečnosť vedia, že kritickou súčasťou stratégie kybernetickej odolnosti musí byť dôveryhodná, čistá záloha, ku ktorej má organizácia prístup kedykoľvek a odkiaľkoľvek. „Náš upgrade platformy Veeam Data Platform 23H2 umožní radikálne zvýšiť odolnosť – nielen zotaviť sa po výpadku alebo strate dát, ale aj napredovať. Vďaka zabezpečeniu čo najkratšieho času medzi incidentom a obnovou môžu naši zákazníci udržať svoje podnikanie v chode, rozvíjať sa a napredovať,“ vysvetľuje Danny Allan.

Spoločnosť Veeam ako popredný svetový poskytovateľ softvéru na replikáciu a ochranu dát prináša inovácie v oblasti ochrany dát a obnovy po útokoch ransomvéru a poskytuje inovatívne riešenia, ktoré reagujú na vyvíjajúce sa potreby moderných podnikov. Aktualizácia Veeam Data Platform 23H2 obsahuje nové funkcie zabezpečenia a ochrany pred ransomvérom pre riešenia Veeam Backup & Replication™, Veeam ONE™ a Veeam Recovery Orchestrator.

Nová verzia prináša pokročilejšie zabezpečenie dát, detekciu škodlivého softvéru, automatickú obnovu a možnosti hybridného cloudu v celom prostredí hybridného cloudu. Veeam Backup & Replication v12.1, základ dátovej platformy Veeam, teraz ešte viac skracuje čas reakcie na incidenty vďaka proaktívnemu skenovaniu hrozieb pre zálohy, integrácii platforiem SIEM, ako aj pravidlám nástroja YARA na detekciu vzorcov ransomvéru a príručkám, pomáhajúcim zákazníkom implementovať osvedčené postupy kybernetickej bezpečnosti NIST. Organizácie všetkých veľkostí môžu teraz radikálne posilniť svoju odolnosť získaním úplnej istoty ochrany, reakcie a obnovy.

Mnohé z nových funkcií a vylepšení kybernetickej bezpečnosti v aktualizácii Veeam Data Platform 23H2 sú navrhnuté tak, aby pomohli všetkým organizáciám pripraviť sa na bezpečnostné incidenty a naplánovať si ďalšie kroky prostredníctvom prepojenia IT a bezpečnostných tímov s technológiou, ktorá im umožní čeliť ransomvéru, potlačiť ho a zvíťaziť nad ním. Tieto nové funkcie a vylepšenia kybernetickej bezpečnosti zahŕňajú:

  • Detekciu a identifikáciu kybernetických hrozieb: Integrovaná detekcia škodlivého softvéru s podporou umelej inteligencie vykonáva inline analýzu entropie a prípon súborov s malým vplyvom na výkon počas zálohovania, čo umožňuje okamžitú detekciu. Nástroje SIEM môžu hlásiť infekcie priamo do rozhrania Veeam Incident API, ktoré v reakcii označí existujúce body obnovy ako infikované alebo spustí zálohovanie mimo pásma.
  • Rýchlejšiu reakciu a zotavenie sa po útokoch ransomvéru: Obnovu údajov možno vykonať na presný moment pred infekciou pomocou nástroja I/O Anomaly Visualizer, ktorý zabezpečuje minimálnu stratu údajov vďaka technológii continuous data protection (CDP) od Veeam. Zabraňuje opätovnej infekcii analýzou obsahu pomocou YARA a automatizáciou čistého obnovenia pomocou bodov obnovenia bez škodlivého softvéru.
  • Bezpečnú a kompatibilnú ochranu dát:
    Detekcia hrozieb, identifikácia rizík a určenie skóre bezpečnosti prostredia pomocou nového nástroja Veeam Threat Center;
    Zabezpečenie úspešnosti obnovy pomocou automatizovaného skenovania s nástrojom Security & Compliance Analyzer;
    Zabránenie náhodnému alebo úmyselnému škodlivému vymazaniu alebo zašifrovaniu záloh pomocou rozšírenej podpory nemennosti.

To všetko zahŕňa ochranu zálohovania modelom „štyroch očí“ a nemenné zálohy.

Počas svojej úvodnej prezentácie na konferencii VeeamON Resiliency Summit Danny Allan upozornil na nové verzie produktov Veeam pre AWS, Azure a Google Cloud, a tiež pripomenul publiku nadchádzajúce uvedenie produktu Kasten K10 6.5. Spoločnosť Veeam nedávno oznámila BaaS pre Microsoft 365 a Azure a na začiatok roka 2024 je plánovaná nová verzia Veeam Backup pre Microsoft 365.

Nový program Veeam Cyber Secure kombinuje účelovo vyvinutú technológiu Veeam s tímom odborníkov, pomáhajúcim zákazníkom chrániť sa a zotaviť sa z útokov ransomvéru. Program, ktorý bude k dispozícii začiatkom roka 2024, dáva zákazníkom istotu, že ich riešenia Veeam budú implementované podľa najvyšších bezpečnostných štandardov, a záruku, že sú pripravení na kybernetický incident.

Cyber Secure Program zahŕňa služby obnovy po incidentoch ako sú: pokročilé zapracovanie (onboarding), asistencia pri návrhu a implementácii a štvrťročné kontroly stavu. Počas kybernetického incidentu majú zákazníci prístup k dedikovanému manažérovi podpory a tímu Ransomware Response s reakciou do 30 minút podľa zmluvy o úrovni služieb (SLA). Veeam Cyber Secure Program zahŕňa aj záruku Veeam Ransomware Recovery, poskytujúcu až 5 miliónov dolárov na náklady na obnovu dát. Veeam Cyber Secure Program dáva organizácii istotu a pokoj, že bude pripravená na ďalší kybernetický útok, pretože bude mať čisté a spoľahlivé zálohy pripravené na rýchlu obnovu.

Ďalšie informácie o novom programe sú k dispozícii na: https://www.veeam.com/solutions/data-security/incident-recovery.html. Aktualizácia Veeam Data Platform 23H2 bude vydaná neskôr v tomto roku. Viac na: https://www.veeam.com.

Publikované: 18. decembra 2023

Michal Štětina

Field Marketing Manager CEE

Veeam

Tento článok je súčasťou magazínu č.

Publikované: 18. decembra 2023

reklama
reklama