GAMO Platform Of Invention II - Editoriál - Martin Pisák

Realita a celosvetový technologický fenomén

Výkonný, bezpečný, spoľahlivý. S unikátnou kombináciou technológií a dostupnosti služieb. Komfortný, cenovo výhodný a škálovateľný. To všetko je cloud. Nielen módny trend čo príde a odíde, ale realita a celosvetový technologický fenomén, výrazne meniaci spôsob nášho pracovného aj súkromného života. Vďaka nemu sa dnes môžeme sústrediť na to najdôležitejšie: na dosahovanie obchodných cieľov a úspechov.

Cloud a jeho riešenia poskytujú okrem moderného prostredia pre firemnú infraštruktúru flexibilitu, zrýchľujú procesy a umožňujú vyvíjať sa s potrebami spoločností. Efektivita na realizáciu projektov je v cloudovom prostredí znásobená príchodom, rozvojom a aplikáciou nových technológií a služieb. Niet pochýb o tom, že sa doň presúvajú firemné systémy.

Pričom je nezanedbateľným faktorom bezpečnosť. Prístupnosť technológií a systémov firmy aj pre prácu z domu je neodolateľným benefitom smerujúcim k vyššej digitalizácii pracovného prostredia. V čase pandémie a každodenných kybernetických útokov na podnikateľské subjekty sa navyše osvedčil cloud ako nenapadnuteľná istota.

Cloudová stratégia je aktuálne nutnosťou IT plánovania každej organizácie, ktorá chce zlepšiť spoľahlivosť systémov a zabezpečiť si automatizovanú prevádzku. V tvrdých konkurenčných podmienkach obstoja tí, čo sú pripravení.

Rozvoj digitalizácie spoločnosti, efektivity jej procesov, a v neposlednom rade znižovanie každoročných nákladov – napríklad na životnosť „železa“ v podobe dnes už prežitých serverovní pod stolom – je súčasťou moderne zmýšľajúceho manažéra.

Viac sa dočítate na stránkach 2. vydania nášho magazínu.

Ambíciou Platform of Invention je inšpirovať a podporovať všetkých, čo si chcú rozšíriť obzor v informačných technológiách. Otvorme spoločne komunikáciu a nachádzajme riešenia, ktoré pomáhajú rozvíjať naše podnikanie.

Publikované: 4. novembra 2021

Martin Pisák

Technické riešenia, Cloud

Tento článok je súčasťou magazínu č.

Publikované: 4. novembra 2021

reklama
reklama