Editoriál ponúka osobitý pohľad člena redakčného tímu na primárnu tému aktuálneho print vydania magazínu Platform of Invention. Uvádza do problematiky, ktorá je potom detailnejšie rozoberaná odborníkmi vo vybraných článkoch.

Editoriál

GAMO Platform Of Invention II - Editoriál - Martin Pisák

Realita a celosvetový technologický fenomén

Výkonný, bezpečný, spoľahlivý. S unikátnou kombináciou technológií a dostupnosti služieb. Komfortný, cenovo výhodný a škálovateľný. To všetko je cloud. Nielen módny trend čo príde a odíde, ale realita a celosvetový technologický fenomén, výrazne meniaci spôsob nášho pracovného aj súkromného života. Vďaka nemu sa dnes môžeme sústrediť na to najdôležitejšie: na dosahovanie obchodných cieľov a úspechov.

Cloud a jeho riešenia poskytujú okrem moderného prostredia pre firemnú infraštruktúru flexibilitu, zrýchľujú procesy a umožňujú vyvíjať sa s potrebami spoločností. Efektivita na realizáciu projektov je v cloudovom prostredí znásobená príchodom, rozvojom a aplikáciou nových technológií a služieb. Niet pochýb o tom, že sa doň presúvajú firemné systémy.

Pričom je nezanedbateľným faktorom bezpečnosť. Prístupnosť technológií a systémov firmy aj pre prácu z domu je neodolateľným benefitom smerujúcim k vyššej digitalizácii pracovného prostredia. V čase pandémie a každodenných kybernetických útokov na podnikateľské subjekty sa navyše osvedčil cloud ako nenapadnuteľná istota.

Cloudová stratégia je aktuálne nutnosťou IT plánovania každej organizácie, ktorá chce zlepšiť spoľahlivosť systémov a zabezpečiť si automatizovanú prevádzku. V tvrdých konkurenčných podmienkach obstoja tí, čo sú pripravení.

Rozvoj digitalizácie spoločnosti, efektivity jej procesov, a v neposlednom rade znižovanie každoročných nákladov – napríklad na životnosť „železa“ v podobe dnes už prežitých serverovní pod stolom – je súčasťou moderne zmýšľajúceho manažéra.

Viac sa dočítate na stránkach 2. vydania nášho magazínu.

Ambíciou Platform of Invention je inšpirovať a podporovať všetkých, čo si chcú rozšíriť obzor v informačných technológiách. Otvorme spoločne komunikáciu a nachádzajme riešenia, ktoré pomáhajú rozvíjať naše podnikanie.

Cloud prináša nové možnosti a zdokonaľuje vlastné služby.

Martin Pisák

Technické riešenia, Cloud

reklama
reklama