Kam-na-výlet

Kam na výlet? Slovenská aplikácia Rozhliadni sa vás zavedie na krásne miesta

Ideálnou odmenou za zdolaný kopec je zvyčajne krásny výhľad. Ten vám na Slovensku poskytnú doslova desiatky turistických rozhľadní a vyhliadkových veží. Ako ich však nájsť, ako sa k ním dostať a čo od nich vlastne čakať?

Všetky odpovede o vašej najbližšej ceste za výhľadom vám poskytne slovenská aplikácia Rozhliadni sa. Aplikácia pre Android aj iOS obsahuje všetky informácie o turistických rozhľadniach a vyhliadkových vežiach na Slovensku aj v pohraničí, ku ktorým sa majú v budúcnosti dostať aj rozhľadne v susedných krajinách. Aplikácii stačí povoliť prístup k vašej aktuálnej polohe a na domovskej obrazovke už uvidíte najbližšie rozhľadne vo vašom okolí. Tie ostatné vám aplikácia ukáže na mape. Rozhľadne môžete vyhľadávať aj podľa názvu mesta, obce alebo okresu. Ak vašu obľúbenú rozhľadňu či vyhliadkovú vežu v aplikácii nenájdete, stačí klepnúť na tlačidlo „+“ a vyplnením webového formulára na chýbajúcu rozhľadňu upozorniť vývojárov aplikácie. Jedna vec je rozhľadňu nájsť, tá druhá sa k nej dostať. Každá rozhľadňa a vyhliadková veža v aplikácii by mala obsahovať stručné informácie o tom, ako sa k nej dostať, konkrétnejšie detaily trasy a základné informácie o samotnej rozhľadni. Vďaka týmto popisom rýchlo zistíte, či je vhodné na rozhľadňu vyraziť aj s deťmi a či sa k nej prípadne náhodou nedostanete aj pomocou MHD.

Aplikácia Rozhliadni sa je dostupná bezplatne a tak sa z nej stáva adept na ideálneho parťáka pre plánovanie výletov na najbližšie týždne a mesiace. Počas nich však nezabúdajte na aktuálne platné protipandemické opatrenia a tak si v aplikácii vyberajte skôr menej navštevované rozhľadne, prípadne si priestor na výlet vyhraďte mimo víkendovej špičky, kedy zvyknú byť na tých najznámejších rozhľadniach väčšie davy ľudí.

Rozhliadni saStiahnuť na App Store alebo Získať cez Google play

Publikované: 16. marca 2021

Stanislav Vinc

Techbox - Denník N

Tento článok je súčasťou magazínu č.

Publikované: 16. marca 2021

reklama
reklama