GAMO-POI04-4

Doba si žiada maximálne flexibilné riešenia

Prečo sú cloudové služby najvhodnejším IT riešením a dokonca jedným z možných opatrení k zdražovaniu energií? Je to benefitmi, ktoré cloud computing vnáša do pracovného prostredia firiem.

Je váš hardvér v nedohľadne? Virtuálny server v cloude je rýchlym spôsobom, ako si zabezpečiť IT infraštruktúru s podporou 24/7. Trend postupného presunu ERP systémov do cloud prostredia je z roka na rok zásadnejším riešením. Zvoľte si technologické prostredie a kombináciu IT služieb tak, aby ste fungovali s maximálnym efektom pre váš biznis.

Cloud si môžete vyskúšať prenajatím menšej inštancie na skúšobnú dobu predtým, ako sa k nemu zaviažete. Uchovávaním dát mimo firmy a on-premise prostredia minimalizujete bezpečnostné riziká. Navyše, poskytovatelia cloudu garantujú prevádzku, starajú sa o údržbu aj upgrade systémov. Nie je na čo čakať. Presvedčíme vás TOP 10 výhodami cloudu?

1/10 BEZPEČNOSŤ

Aj vy môžete ráno vstať po ôsmich hodinách pokojného spánku. O dáta sa nemusíte obávať, ak dáte firmu do cloudu.  O maximálnu bezpečnosť sa stará poskytovateľ.

Stratil váš zamestnanec notebook či mobil s prístupom k firemným dátam? Zachovajte úplný pokoj. Ak používate cloud, zariadenie deaktivujete doslova za pár sekúnd a prácu dokončíte na inom. Používame overené postupy na zabezpečenie vašich údajov – firewall, šifrovanie či rôzne systémy overovania. Viacfaktorová autentifikácia je dnes už „železnou košeľou“. Pri prihláseniach do firemných systémov sa každý používateľ identifikuje, nielen svojim heslom, ale môže byť overený aj zaslaným kódom na vybrané zariadenie.

Stoja vaše systémy a aplikácie za precíznu ochranu? Spoznajte ďalšie výhody cloud computing a ako bonus vám doprajeme 8 hodín spánku každý deň.

2/10 KONZISTENTNOSŤ

Pracovníci IT oddelení často čelia práve problémom s nekonzistentnými možnosťami správy: softvérov, aplikácií, systémov a platforiem. Tých, čo boli obstarané do firmy už pred rokmi.

Ako sa s tým popasovať?

Správne zvolenou cloud stratégiou. IT-čkári vďaka cloudu získavajú ideálne prostredie na kompaktnú správu naprieč platformami. Skúsenosti používateľov využívajúcich cloudové služby sa stanú potom hnacím motorom pri inovácii IT prostredia a napredovaní bez dramatických skokov.

3/10 ŠKÁLOVATEĽNOSŤ

Potreby firiem sú rovnako ako aktuálny rýchly svet v neustálom pohybe. Raz je menej zákaziek a dočasne obmedzené prevádzky. Inokedy naopak spoločnosti potrebujú na 2, 3 mesiace navýšiť zdroje a výkon pre krátkodobé rozvojové projekty či aplikácie. Realizovať zmeny na vlastnej IT infraštruktúre je však finančne a aj časovo náročné.
Cloud je v tomto smere dokonale flexibilný. Vždy a za každých okolností poskytuje možnosť ŠKÁLOVANIA zdrojov a výkonu. Systémy možno na požiadanie zväčšiť alebo zmenšiť a vyrovnať sa so sezónnou prevádzkou či neočakávaným výkyvom v užívaní. Nákup príliš veľkého výpočtového výkonu a zdrojov vopred nikdy nehrozí.

Staňte sa preto aj vy firmou, ktorá sa vďaka cloudu dokáže rýchlo prispôsobovať a adekvátne na daný stav reagovať. Cloudové riešenie si môžete vyskúšať prenajatím menšej inštancie na skúšobnú dobu. A to ešte predtým, ako sa k nemu zaviažete.

4/10 DOKONALÁ MOBILITA

DOKONALÁ MOBILITA je schopnosť vnášajúca rovnováhu do uponáhľaných pracovných životov. Predstavuje ďalšiu z výhod cloud computingu, vďaka ktorej je spolupráca na diaľku časovo efektívna.
Ako sa to prejavuje? Tým, že kolegovia a spolupracovníci:

  • Sú zastihnuteľní a vybavia pracovné veci z akéhokoľvek počítača alebo zariadenia, pripojeného k internetu;
  • Pristupujú k firemným dátam rýchlo a bezpečne;
  • Môžu pracovať z domu, v kaviarňach, na služobnej ceste bez obmedzenia na produktivite alebo voľnom čase.

V cloude je navyše k dispozícii široká škála nástrojov na spoluprácu a komunikáciu medzi sebou navzájom alebo priamo s klientami.

5/10 NIŽŠIE NÁKLADY

Energetická kríza hýbe svetom. Potýkame sa s tým každý v domácnostiach aj vo firmách. Spojenie ZNIŽOVANIE NÁKLADOV sa dostalo do každodenného slovníka. A je piatou dôležitou výhodou cloud computingu.

Cloud ako flexibilné a škálovateľné riešenie je sumárom možností:

  • Platí sa len za službu, ktorá je potrebná;
  • Interné zdroje nie sú míňané na prevádzku a servis, a smerujú len k rozvojovým požiadavkám;
  • Predvídateľnosť a transparentnosť nákladov je gro lepšej hospodárnosti.

Preto. Zabudnite na tradičné počítanie hodín utopených v prevádzke, v aktualizáciách a servisoch. Cloud computing je z dlhodobého hľadiska výrazne úspornejší. Poskytovatelia cloudu sa neustále starajú o údržbu a upgrade svojich systémov. Pripojte sa k tým, čo držia krok s najnovšími IT trendami.

6/10 INTEGRÁCIA

INTEGRÁCIA je kľúčové slovo dôležitej výhody cloudového prostredia. Cloud prepája širokú škálu aplikácií, systémov či dátových úložísk, a zároveň zabezpečuje ich bezpečné fungovanie. Integrácia týchto služieb prinesie firme úžitok v podobe vyššej efektívnosti a automatizácie procesov.

Nechajte nás postarať sa o to. Úlohy vám pôjdu viac od ruky, ak napríklad prepojíte systém na správu potenciálnych zákazníkov s nástrojom určeným na hromadné e-mail marketingové kampane.
Budujte dokonale integrovaný systém v cloude a napredujte v biznise.

7/10  NEOBMEDZENÉ ÚLOŽISKO

NEOBMEDZENÝ, a pritom finančne efektívny priestor poskytuje dátové cloud úložisko. Ide o siedmu z dôležitých výhod cloud computingu.  
Platíte vždy len za priestor na ukladanie alebo archiváciu dát, čo obsadíte daným objemom. Navyšovať alebo redukovať finančné prostriedky, a tým aj rozsah úložiska, môžete podľa potrieb. Pri hybridnom riešení môžete časť špecifických dát uchovávať lokálne, a ostatné v cloude.
Prečo je to dôležité? Pretože uchovávaním kópií dát mimo firmy a tradičného on-premise prostredia minimalizujete bezpečnostné riziká.

Objektové úložisko oceníte pre projekty, ktoré vyžadujú spoľahlivé uloženie veľkého množstva dát rôzneho typu. Od obrazového a video materiálu cez textové súbory, webové stránky, mobilné aplikácie, podnikové systémy či zozbierané analytické dáta, logovacie súbory, replikácie aj dáta zo zariadení internetu vecí IoT. Pomôžeme vám preniesť kompletnú infraštruktúru vašich úložísk a bezpečne k nim ukladať ďalšie typy dát. 

8/10 RÝCHLEJŠÍ VÝKON

RÝCHLEJŠÍ VÝKON bez manuálnej údržby. To je ďalší z benefitov cloud computingu. Neobmedzujte sa IT technikou, ktorá podlieha výkonovej zastaranosti a dodaniu v nedohľadne! Užívajte si dynamický a bezpečný chod aplikácií v cloude.
Vďaka škálovateľnosti cloudu možno jeho výkonové parametre nastaviť tak, ako si želáte.  V závislosti od objednaných zdrojov presne viete, koľko za ne zaplatíte. 

Cloudovú infraštruktúru udržujeme na vysokej úrovni, staráme sa o jej kontinuálnu prevádzku a pravidelnú obmenu. Vaše systémy, webové lokality alebo podnikové aplikácie budú fungovať rýchlo a spoľahlivo bez toho, aby ste starostlivosti o infraštruktúru venovali vlastný čas a zdroje.

9/10 LEPŠIA SPOLUPRÁCA

Čo by sme dnes robili bez cloudu a kolaboračných nástrojov? Zdieľanie údajov, rýchla dostupnosť a online spolupráca neboli nikdy tak jednoduché. Vďaka cloud computingu vieme:

  • Pri zachovaní plnej bezpečnosti jednoducho zdieľať dokumenty a aplikácie aj s klientami;
  • Pripojiť sa na firemnú databázu a e-maily odkiaľkoľvek a z akéhokoľvek zariadenia, všetko z jednej platformy.

Pričom pozor, už dávno nejde len o dokonalú spoluprácu tímov na editovaní zdieľaného dokumentu. Kolaboračné nástroje a cloudové služby sa inovujú a pribúdajú zo dňa na deň. Kombináciou ideálneho balíčka preto vytvoríte v každej firme priaznivé prostredie pre produktívnu prácu a vyššiu úroveň spolupráce môžete vďaka cloudu dopriať aj vývojárom. Funkčný ekosystém Kubernetes, ktorý beží vo výkonom a bezpečnom cloud prostredí, zjednoduší vývoj a zlepší možnosti testovania nových aplikácií.

10/10 ZOTAVENIE PO HAVÁRII

Zlyhanie hardvéru, reset spôsobený požiarom, kybernetický útok či nesprávny konfiguračný zásah. Zlyhanie ľudského faktora. To všetko môže zapríčiniť výpadok funkčnosti IT systémov a tým stratu produktivity, výnosov či až reputácie. Čo s tým?

Aj na to má cloud computing riešenie. Je ním ZOTAVENIE SA PO HAVÁRII. Pri havárii myslíme v prvom rade na záchranu dát, následne sa pozeráme na funkčnosť aplikácií a rýchly návrat do normálu.
Prestoje nik neodpúšťa.

Hoci nemôžete zabrániť všetkým katastrofám ani ich predvídať, pokiaľ využívate cloud službu Disaster Recovery môžete počítať s plným obnovením dát, systémov, nastavení a prevádzky v núdzových situáciách a fungovaní za zlomok času zotavenia sa pri používaní vlastnej infraštruktúry.

Publikované: 21. decembra 2022

Erik Kirschner

Cloud konzultant

GAMO a.s.

Tento článok je súčasťou magazínu č.

Publikované: 21. decembra 2022

reklama
reklama