GAMO Platform Of Invention II - Budúcnosť je tu - GITEX GLOBAL 2021 - 3

Budúcnosť je tu

Nové modely mobility a smart city sú úzko späté s kyberbezpečnosťou.

Elektrické autonómne vozidlá vybavené technológiou umelej inteligencie a adaptívnym programovaním. Drony s naprogramovaným cieľom a letovou kapacitou 6 hodín. Robot lekár, ktorý určuje diagnózu.

Fascinujúci balík integrovaných dopravných riešení s novými modelmi mobility, incident management system nielen v IT, ale aj v skutočnom svete, predikcia a automatický alerting vedúci k zlepšeniu dopravnej situácie a kriminality v mestách, znižovanie emisií a zlepšovanie kvality ovzdušia a klímy, boli súčasťou veľtrhu GITEX GLOBAL 2021 v Dubaji, spolu s ukážkami inteligentných riešení smart cities podporovaných 5G sieťou.

GITEX GLOBAL je najvplyvnejším medzinárodným technologickým a startupovým veľtrhom, organizovaným od roku 1981. V októbri 2021 sa na ňom predstavilo viac ako 3000 technologických firiem a 700 startupov zo 100+ krajín sveta s inovačnými víziami, digitálnymi revolúciami a riešeniami z oblasti umelej inteligencie, robotiky, 5G siete a cloud computingu, dátovej ekonomiky, kyberbezpečnosti či blockchainu.

Na festivale budúcnosti skúmala aktuálne svetové trendy s potenciálom vývoja technológií a spolupráce aj naša spoločnosť GAMO.

Nemecká firma Neura Robotics napríklad uviedla do sveta celý rad robotov s kognitívnymi vlastnosťami. Sú schopné myslieť ako človek, počuť, vidieť, a dokonca cítiť.

Realitou už je aj robotický pes, ktorý do nikoho nenarazí a môže sa stať veľkým prínosom pre nevidiacich ľudí.

Náhradu ľudskej sily v gastronómii a službách suplovali onedlho všadeprítomní roboti-čašníci, prinášajúci jedlá a nápoje. A pri ceste okolo na nás nezabudli žmurknúť.

Budúcnosť je tu.

Publikované: 4. novembra 2021

Iveta Hlaváčová

marketing

Tento článok je súčasťou magazínu č.

Publikované: 4. novembra 2021

reklama
reklama